مشرق الاذکار (لوتوس)

مشرق الاذكار يا معبد لوتوس بهائيت
مشرق الاذكار يا معبد لوتوس بهائيت

مشرق الاذکار یا معبد لوتوس یا معبد نیلوفر آبی، با سنگ مرمر به شکل گل نیلوفر ساخته می شود و نماد بهائیت است. معروفترین آنها، معبدی است که در دهلی نو هند ساخته شده است.
ساختمان مشرق‌الاذکار باید نوعی بنا گردد که دارای ۹ در باشد که به ۹ خیابان باز شود.  مشارق‌اذکار هر یک طرحی مخصوص به خود دارند.
جالب است بدانید که اوّلین مشرق الاذکار در حدود سال ۱۹۰۸ در عشق آباد روسیه واقع در آسیای مرکزی ساخته شد. (روسیه اولین کشوری بود که مرزهای خود را به روی بهائیان باز کرد . همچنین او بود که با سربازان خود، حسینعلی بهاء را به سلامت به بغداد رساند.)
چه نماد زیبا و پر معنا و رسایی است؛ چون نیلوفر گلی زیبا، بد بو و بی ریشه است. در مرداب می روید و  دل ربایی می کند. آن کس که شیفته آن شود، ندانسته به باتلاقی می رود که این گل در آن رشد یافته است. بهائیت نیز مانند گل نیلوفر بد بوست، زیبا جلو می کند و انسان را به مرداب می کشاند. از همه جالبتر اینکه این فرقه بی ریشه است.

مشرق الاذكار شيلي
مشرق الاذكار شيلي

4 Comments

 1. سلام.واقعا حرف جالبی زدید نماد این فرقه کلا بیانگر واقعیت آن است که حاکی از بی اساس بودن و بی ریشه بودن آن است.بدی ما مسلمانان این است که گول ظاهر آنها را میخوریم. مثلا میگوییم اصلا دروغ نمیگویند یا حتی به یک مرغ آسیب نمیزنندویا غیره . در صورتیکه فرقه ای که فقط زن پدر را محرم میداند باید نابود شود چون باعث فساد میشود.پس کشتن یک بهایی یعنی جهاد در راه اسلام.

  • دوست عزیز، سلام
   درست است که عقاید بهائیان انحرافی و موجب فساد است، ولی تفسیر به رأی درباره جهاد نیز جایز نیست. دین اسلام به سادگی اجازه کشتن یک انسان را نمی دهد و ما نیز نمی توانیم احکام اسلامی را تفسیر به رأی کنیم.

  • دوست عزیز، سلام
   حب علی و اولاد علی عباد است و این ربطی به لعنت فرستادن بر دیگران ندارد.
   به اعتقاد ما نباید به صورت کلی بر دیگران لعنت فرستاد. حساب بهائیان از تشکیلات بهائیت جداست، چون تشکیلات در پی گمراه کردن دیگران و منافع خود است؛ ولی همه بهائیان از حقیقت تشکیلات خود آگاه نیستند و چه بسا ناخواسته گرفتار این تشکیلات شده باشند و چه بسا هنوز هم حقیقت را نمی دانند، از این رو ممکن است با درک حقیقت، باز گردند.

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*