علت دستگیری بهائیان در ایران

یکی از مهمترین پرسش‌هایی که در پی جنجال‌های حقوق بشری بهائیان علیه حکومت جمهوری اسلامی مطرح می‌شود، علت دستگیری بهائیان در ایران است که در ادامه به بیان علت یک نمونه از این دستگیری‌ها پرداخته می‌شود:

طی ماه گذشته یکی از عناصر شاخص فرقه بهاییت که بستگان وی نیز از مسئولان و افراد سرشناس تشکیلات محسوب می‌شوند، حین ارتکاب جرم، توسط مأموران نیروی انتظامی شهرستان مهاباد، شناسایی و دستگیر شد.

مأموران انتظامی حین کنترل خودروهای سواری محور مهاباد ـ ارومیه به وانت این شخص مظنون شده و پس از بررسی، محموله‌ای از عینک قاچاق و با ارزش مالی بالا، کشف و ضبط کردند.

بهاییت چندین سال است به صورت برنامه‌ریزی شده سعی کرده در برخی اصناف به صورت تخصصی ورود کرده و عمده بازار آن را به دست گیرد. بخش مربوط به عینک و اپتیک نیز از جمله جولان‌گاه‌های این تشکیلات است که البته قاچاق و اعمال مجرمانه بسیاری در این زمینه از تشکیلات بهایی لو رفته است.

با این وجود یکی از حربه‌های شناخته‌شده بهاییت، مظلوم‌نمایی در رسانه‌هاست.

همدستان این جریان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران، دستگیری این مجرمان را که در امور اقتصادی اختلال ایجاد می‌کنند و برخورد با آن‌ها خواست تمام مردم است، ظلم جمهوری اسلامی به بهاییان عنوان کرده و برای دشمنی علیه ایران، بهانه‌های دروغینی به دست مجامع بین‌المللی می‌دهند.

منبع: فارس

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*