ناكارآمدي شعار بهائيت در «تشكیل دادگاه كبری بین المللی»

تشكيل دادگاه كبري بين المللي كه در شعارهاي دوازده گانه بهائيت ديده مي شود، همين شوراي امنيت و سازمان ملل متحد و دادگاههاي بين المللي است كه در جهت تأمين خواسته هاي رژيمهاي استكباري گام بر مي دارند و هيچ فايده اي براي مردم مظلوم جهان و مستضعفين ندارند.

ناكارآمدي اين سازمانهاي جهاني، پيوسته در حق كشي دولتهاي استكباري ديده مي شود. يك روز در فلسطين، روز ديگري يمن، روزي در عراق و سوريه و بحرين و امروز هم در ميانمار.

حال جاي اين پرسش است كه اين دادگاه كبري بين المللي كه بهائيت از آن دم مي زند تا به امروز چه خروجي اي داشته و چه عمل بازدارنده اي در برابر جنايتگران انجام داده است؟ در برابر نسل كشي يمن (مردم مظلوم، اعم از كودكان و زنان بي دفاع) يمن چه كرده است كه در محاصره غذايي و دارويي هستند؟ در جنگ هاي محاصره شدگان غزه چه كردند؟ در كشتار و سلاخي هاي تكفيريهاي داعش از چه كسي دفاع كردند؟ و حال امروز چرا در برابر جنايات و نسل كشي مسلمانان ميانمار سكوت كرده اند؟

از اين شعار كه بگذريم، نبوبت به شعار ديگر بهائيت يعني «وحدت عالم انساني» مي رسد كه يكسان بودن و انسان بودن و حقوق برابر همه انسان سخن مي گويد؛ در يك جمله: «بهائيت كه از وحدت عالم انساني سخن مي گويد، در برابر جناياتي مثل نسل كشي ميانمار چه عكس العملي نشان داده است؟»

آيا تعاليم عالي بهائيت فقط در حد شعار است و نبايد خروجي داشته باشد؟ آيا معناي الهي و آسماني بودن بهائيت همين است؟
اين نوشتار در پي نقد بهائيت نيست، زيرا بهائيت نيازي به نقد ندارد و هر كس تنها اين دوازده شعار بهائيت را با حقايق خارجي اين شعارهاي بررسي كند، در مي يابد كه اين شعارها نمي توانند الهي و آسماني باشد، زيرا ظاهر و باطن آنها تناقض آشكاري دارد كه هيچ عقل سليمي نمي تواند آنها را انكار كند…

و در پايان: «چرا بهائيت كه از مهر و محبت سخن مي گويد، در برابر اين همه جناياتي كه توسط سلطه طلبان در جهان رخ مي دهد سكوت كرده و تنها جايي كه كاربرد سياسي يا اقتصادي براي خود دارد، بيانيه صادر مي كند؟؟» آيا غير از اين است كه بهائيت در مسير دستيابي نظامهاي سلطه و استكبار جهاني به اهدافشان گام بر مي دارد؟

پيگيري مقالات در تلگرام با كليك روي آدرس زير:

https://telegram.me/bahaiat_net

https://telegram.me/joinchat/BkW_SUFwlMXotBYfp0OE7A

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


7 + نوزده =