کادرسازي بهائيت براي شركت‌هاي اقتصادي ايران در (BIHE)

بهائيت براي حضور سيستماتيک در بازارهاي اقتصادي کشور اقدام به تاسيس دانشگاه مخصوص بهائيان (BIHE) کردند. اولين دوره اين کلاس‌ها در مجموعه‌اي که بين بهاييان به «موسسه علمي-آزاد» معروف است در سال ۱۳۶۶ برابر با ۱۹۸۷ ميلادي برگزار شد. کلاس‌ها در ابتدا به‌صورت مکاتبه‌اي و نيمه حضوري بود و در طول ترم بنا به نظر استاد، دانشجويان در منزل يکي از بهاييان تهران جمع مي‌شدند تا اشکال‌هاي درسي‌شان توسط استاد مربوط رفع شود. همچنين دانشجوهاي بهايي شهرستان‌ها در روزهاي تشکيل کلاس در خانه‌هاي بهاييان داوطلب در تهران اقامت مي‌گزيدند.

اما بهائيان براي گسترش و دور زدن قانون در کشور اين موسسه را به صورت دانشگاه غيرحضوري آزاد تبديل کرده تا تمام بهائيان بتوانند در اين دانشگاه ثبت نام کنند.

اين دانشگاه که به نام BIHE شناخته مي شود به صورت غير قانوني اقدام به جذب دانشجو در رشته هاي مختلف کرده و عملا بسياري از رشته هاي مورد نياز و کاربردي در اقتصاد ايران را شامل مي شود.

علاوه بر اين هزار و ۵۰ واحد درسي  تدريس مي‌شود که کليه دروس کار‌شناسي ارشد کار‌شناسي به زبان انگليسي ارائه مي‌شوند. همچنين ريز نمرات و مدرک پايان تحصيل دانشجويان BIHE در ۷۵ دانشگاه دنيا از جمله ييل در آمريکا، يو بي‌سي در کانادا، شفيلد در انگلستان و ژان مونه در فرانسه مورد پذيرش است.

آدرس تلگرام:

https://telegram.me/bahaiat_net

https://telegram.me/joinchat/BkW_SUFwlMXotBYfp0OE7A

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


هشت − 4 =