اسناد خیانت عبدالبهاء به بهاء الله و بهائیت

حسینعلی بهاء دست بوسیدن را حرام کرد؛ لیکن روشن نیست که این حکم همگانی است یا ویژه مردم است و سران بهائیت را در بر نمی گیرد.
حسین علی نوری در کتاب اقدس می نویسد: «قد حرّم علیکم تقبیل الایادی فی الکتاب هذا ما نهیتم عنه من لدن ربّکم العزیز الحکّام . لیس لاحد ان یستغفر عند احد توبوا الی الله تلقاء انفسکم انّه لهو الغافر المعطی العزیز التّوّاب.»
در کتاب تقریرات کتاب اقدس می خوانیم: «حرام شده است بر شما بوسیدن دستها. پیشوایان دینی و علمای اغلب ادیان مختلفه ای که امروزه در عالم هستند، یکی از شئون آنها این است، که دست خود را در معرض بوسیدن مریدان خود قرار می دهند و منتظرند که مریدهای آنها بیایند و دست آنها را ببوسند. در این امر مبارک می فرمایند، دست بوسی ممنوع است و در کتاب الهی حرام شده است. بوسیدن دست نفوس به هر عنوانی که باشد. این نهی از طرف پروردگار عزیز و حکم کننده است.»1
 در یکی از فیلمهایی که از سفر عباس افندی به امریکا تهیه شده است، دیده می شود که برخی از هوادارانش دستش را می بوسند و او نیز نه امتناعی می کنند و نه دستش را پس می کشد، نه اعتراضی می کند و این یعنی اینکه خود عباس افندی نیز به احکامی که پدرش وضع کرده احترامی نمی گذارد، حال چه انتظاری از دیگر پیروان بهائیت باید داشت…
از آنجا که او  نمونه بارز تعالیم پدرش است و درباره خود می گوید: «نام من عبدالبهاءست. صفت من عبدالبهاءست. حقیقت من عبدالبهاءست. نعت من عبدالبهاءست. رقیّت به جمال قدم [بها] اکلیل جلیل من و تاج وهّاج من است.»  به نظر می رسد برداشت کنونی بهائیان از کتاب اقدس یا توضیحات کتاب تقریرات نیاز به بازنگری دارد؛ زیرا باور بهائیان، مرکز عهد و میثاق از خطا پاک و مبرا هستند در حالیکه در حقیقت چنین نیستند و نمونه بارز آن همین رویداد است که  عباس افندی  دست خود را برای بوسیدن دیگران دراز می کند.
پانوشت:
1. تقریرات کتاب اقدس، ص 93.

براي ديدن اصل فيلم روي كلمه يار جوان كليك كنيد.

6 Comments

  • سلام و خوش آمدید.
   از توجه شما سپاس گذارم، از اين رو لينك آدرس فيلم را در پايان مقاله گذاشتيم تا با كليك روي آن به آدرس فيلم جهت مراجعه منتقل شويد.
   با سپاس

 1. گسترش اندیشه های توحیدی اهل بیت علیهم السلام زمینه ای برای ظهورآقا امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف
  در این فضای مجازی وانفساوتاکید علما برمبارزه باتهاجم فرهنگی وانحرافات دینی در زیر لایه های زیرین مدیریت جهان همواره انگلیس ویهود بازی هایی می کنند که حتی چشم برخی بزرگان از این بازی ها به دور است .
  چند سال پیش که توصیه به جوانان شده بود برای مطالعه خاطرات مستر همفر وتوطئه دشمن خواندم مطلبی دیدم که در آن مستر همفر برای عدم پیشرفت جوامع اسلامی تاکید می کند کتابهای ابن عربی و… را ترویج دهند

  مستِر هَمفِر انگلیسی در کتاب خاطرات خود، در بخش ((توسعۀ نقاط ضعف مسلمانان))، ش۳و۴
  چنین نقشه ای را علیه مسلمانان طرح میکند: (( ممکن است باتوسعه دادن حلقه های تصوّف و صوفیگری، و ترویج کتابهایی که در آنها روح کناره گیری از دنیا را زنده می کند، مانند کتاب ” اِحیاءُ العلوم غزالی” و ” دیوان مثنوی” (مولوی) و ” کتاب های ابن عربی”، مسلمانان را درحالت “عقب افتادگی فرهنگی واقتصادی” نگاه داشت!))
  http://www.borhannews.com/news/?p=312

 2. بد نبود فیلم مربوطه هم می گذاشتید .
  یک وقت هایی اشکال نداره اگه رفرنس به یک سایت دیگه هم داده بشود مثل سایت آپارات .
  و یا وبگاه چرا بهائی نیستم /.
  http://www.aparat.com/v/a820444eafd18ace0018290d15eb60b0220255

  این فیلم دست بوسی عبدالبهاء است .
  http://www.aparat.com/v/768734ae92557bd1cf4d70dc41426904220296
  و این هم کامل تر از اون با کیفیت بهتر است .

  • با سلام و ارزوی بهروزی خدمت شما
   از لینک فیلم سپاس گذاریم.
   در ضمن لازم به یاد آوری است که ما در این پایگاه، نام همه منابعی که از آنها استفاده می کنیم، را ذکر می کنیم و سعیمان بر این است که امانت دار خوبی باشیم. منبع کتاب باشد یا سایت و وبلاگ فرقی نمی کند.
   موفق و پیروز باشید.

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


سه − سه =