سوء استفاده رسانه‌هاي بيگانه از حقوق شهروندي به نفع بهائيت

حقوق شهروندی از جمله مواردی است که حتی قبل از امضای منشور آن توسط رییس جمهور، این مهم در ایران جایگاه ویژه ای داشته و نمونه بارز آن را میتوان در زندگی مسالمت آمیز هموطنان مذهبی غیر مسلمان در ایران مشاهده کرد.

این درحالی است که با انتشار خبر امضای منشور حقوق شهروندی، رسانه های بیگانه فارسی زبان در پی ایجاد جریان سازی های خاص خود در نشان دادن شرایطی مبنی بر توهین، تحقیر یا ایجاد تنفر نسبت به قومیت‌ها ، پیروان ادیان ، مذاهب در ایران را برای چندمین بار در دستور کار خود قرار داده اند.

نکته دیگر توسط این شبکه ها، القای اینکه این منشور حقوق شهروندی ضمانت اجرایی ندارد.اما در واقع تمامی این تبلیغات منفی تنها برای نشان یک موضوع خاص مطرح می شود که شامل آزادی فعالیت های فرقه ای بهاییت در این بحث است.

در همین راستا رادیو فردا می نویسد: «شرایط بهایی‌ها، از سنی‌ها هم سخت‌تر است، چرا که این گروه، به هیچ وجه در جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته نمی‌شوند و تحت فشارهای زیادی قرار دارند، از جمله اینکه به جز اشتغال، از حق تحصیل هم محرومند.»

رادیو زمانه در اخبار خود چنین می نویسد: «حسن روحانیِ تراجنسی و منشور حقوق شهروندی» این رادیو ی بیگانه جنسی از منشور حقوق شهروندی تعبیر تراجنسی را ارائه میدهد.بی بی سیفارسی می نویسد: «احترام به حقوق شهروندی در کنار حل مساله هسته‌ای و تورم یکی از سه وعده اصلی حسن روحانی در مبارزات انتخاباتی بود. پنجم آذرماه ۱۳۹۲ در گزارش صد روز نخست ریاست‌جمهوری٬ ویرایش اول پیش‌نویس این سند ارائه شد که انتقادهای زیادی برانگیخت. دولت از منتقدان دعوت کرد که موارد مورد نظرشان را برای اصلاح بفرستند.عمده انتقادها این بود که سند تدوین شده ضمانت اجرایی ندارد و مجموعه قوانینی است که از قبل وجود داشته و اجرا نمی‌شده است. به گفته منتقدان دولت باید به دنبال راهکاری برای اجرای حقوقی باشد که مدت‌هاست قانون شده اما اجرا نمی‌شود. همچنین گفته می‌شد که قوه قضاییه نقض‌کننده عمده حقوق شهروندان است و قوه مجریه اختیار زیادی بر آن ندارد.»

گفتنی است در روزهای اخیر رسانه هایی مانند بی بی سی فارسی ، رادیو زمانه، رادیو فردا و… با انتشار اخباری سعی در بیان این موضوع بوده اند که تا قبل از امضای منشور حقوق شهروندی در ایران وضعیت نابسامان بوده، و اکنون با این منشور بهاییان باید بصورت آزادانه فعالیت های فرقه ای و تشکیلاتی خود را آزادانه انجام دهند و چنانچه قانون با آنها برخوردی داشته باشد، این همان نقض حقوق شهروندی است.

منبع: ديده بان

آدرس تلگرام:

https://telegram.me/bahaiat_net

https://telegram.me/joinchat/BkW_SUFwlMXotBYfp0OE7A

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


دو × یک =