دیانت بهائی: عمر مذاهب هزار سال است! (2)

بحث هیچ مذهبی بیش از هزار سال عمر نمی کند را با چهار دلیل نقد کردیم و وعده دادیم که چهار دلیل دیگر بر آن بیفزاییم. حال در ادامه از چهار دلیل باقی مانده سخن خواهیم گفت:
5. فاصله هیچ یک از ادیان گذشته هزار سال نبوده است؛ مثلا فاصله میان ظهور حضرت نوح علیه السلام تا حضرت ابراهیم علیه السلام 1600 سال و فاصله حضرت ابراهیم علیه السلام تا حضرت موسی علیه السلام کمتر از 500 سال است و فاصله حضرت موسی علیه السلام تا حضرت عیسی  علیه السلام، بیش از 1500 سال است؛ نیز فاصله میان حضرت عیسی و ظهور پیامبر معظم اسلام  صل الله علیه و اله و سلم، 570 سال بوده است و حتی یک نمونه وجود ندارد که فاصله یکی از ادیان و مذاهب گذشته با آیین پس از خود، هزار سال باشد.
6. با مطالعه کتب تفسیری جدید و قدیم این نکته نمایان می شود که هر یک از کتب تفسیری، احتمالاتی را درباره این آیه بیان کرده اند، لیکن هیچ یک درباره تشریع ادیان سخن نگفته اند؛ به عنوان مثال، در تفسیر مجمع البیان که از مشهورترین تفاسیر اسلامی به شمار می رود و نویسنده آن در قرن ششم هجری می زیسته است، اقوال گوناگونی در تقسیر آیه فوق ذکر شده است؛ ولی هیچ یک از دانشمندان مسلمان، قولی نقل نکرده که مبنی بر تشریع ادیان باشد.
7. کلمه عروج به معنای بالا رفتن است نه به معنای نسخ و نابودی ادیان. در هیچ کجای قرآن کریم، عروج به معنای نسخ دیده نمی شود. این واژه در پنج آیه از قرآن کریم آمده است که سه مورد آن در سوره مبارکه حدید است و هیچ یک معنای نسخ نمی دهد؛ بلکه درباره ادیان، همان کلمه نسخ یا تبدیل و امثال آن به کار رفته است مانند آیه 106 سوره بقره.
اساسا ماهیت و چیستی ادیان و کتب آسمانی به گونه ای نیست که پس از پایان عمر به آسمان عروج کنند، بلکه اصول آیین نسخ شده به قوت خود باقی است و تنها شکل و شیوه عبادات دگرگون و عمق معارف آنها بیشتر شده است. مثلا اصل توحید و نبوت و معاد که از اصول هر دینی است باقی است و تنها آداب نماز، روزه و مانند آن تغییر می کند.
8. و در پایان شایان ذکر است که اگر بهائیت، آغاز ظهور خود را پایان دوران ائمه اطهار علیهم السلام به حساب می آورد، باید توجه داشت که پیشوایان معصوم اسلام علیهم السلام، دوازده نفرند نه یازده نفر و اگر بنا را بر باور آنان بگذاریم که سید علی محمد باب شیرازی را امام دوازدهم می دانند، باید آغاز این هزار سال را از سال 1266 قمری بگیریم که در نتیجه می بایست سال میعاد بهائیت و ظهور پیامبرشان، 2266 قمری باشد یعنی حدود هشتصد و خرده ای سال دیگر.
پس تا سال 2266 قمری سکوت کنید، در آن سال ادعای خود را مطرح کنید…

مقالات مرتبط:

1. دیانت بهائی: عمر هر مذهب هزار سال است!(1)

7 Comments

 1. با سلام
  خواهشا فرقه ضاله بهائيت را به ديانت بهائي تغيير ندهيد دين آن است كه كتاب داشته باشد

  • سلام
   ببخشید کاش منبعی میدادید تا در مباحث بتوانیم به کار بریم
   این مطلب ادعای کیست و در چه کتابی؟ لطفا بگو که شدیدا نیاز است. این شد یک حرف قوی. فقط مانده ماخذ و منبعش.
   بدرود

 2. دوست ارزشی و گرامی سلام.

  با مطلبی در رابطه با فضایل شب و روز دحوالارض در خدمت شماییم.

  ضمنا دعوتتون میکنیم جزو اولین شرکت کنندگان در طرح معنوی و میلیونی ختم صلوات جهت تعجیل در ظهور قائم آل محـمـّــد عجل الله باشید.

  (به همراه درج نام خودتون و وبلاگ زیباتون)

                          [گل] [گل]
     http://www.mirzabeigi.com/page/salavat
                             [گل]

  حتی اگر در ختم صلوات شرکت نمیکنید, آثار و برکات صلوات که در انتهای صفحه گردآوری شده رو حتما مطالعه فرمایید.
  منتظر حضورتون هستیم.
  —- التماس دعا —-

 3. یک انسان عادی هم تو یک کتاب این همه سوتی نمیده که علی محمد باب و حسینعلی نوری تو کتاباشون دادن اونوقت خودشونو رابط بین خدا و مردم می دانند.

 4. سلام
  آقایان و بانوان شرمنده میخواستم نظر کلی بدهم دوباره برای جناب عبدالله رفت.
  ببخشید کاش منبعی میدادید تا در مباحث بتوانیم به کار بریم
  این مطلب ادعای کیست و در چه کتابی؟ لطفا بگو که شدیدا نیاز است. این شد یک حرف قوی. فقط مانده ماخذ و منبعش.
  بدرود

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


9 + پانزده =