بهائیت در یمن

به گزارش منابع خبری یمنی، یک ایرانی که چند ماه پیش در یمن بازداشت شده بود، رسما به تبلیغ مسلک بهائی متهم و علیه او تحت عنوان تبلیغ مذهب ساختگی و جاسوسی برای بیگانه (اسرائیل) کیفرخواست صادر شده است.

به گزارش بی بی سی، آن گونه که در کیفرخواست صادره از دادستانی صنعا، پایتخت یمن آمده، متهم ۵۱ ساله و شهروند ایران است و از ۲۳  سال پیش در یمن به تبلیغ بهائیت مشغول بوده است، پیش از او نیز پدرش به این فعالیت تبلیغی در یمن اشتغال داشته است.

در کیفرخواست آمده که متهم در سال ۱۹۹۱ میلادی با هماهنگی بیت العدل (مرکز بهائیان) در اسرائیل در یکی از جزایر ارخبیل سقطری (متعلق به یمن و در نزدیکی سواحل سومالی) و در شهر مکلا در استان حضرموت فعالیت اقتصادی داشته و از طریق امور خیریه و کمک به خانواده های تنگدست و سوادآموزی و توزیع کتاب، آنان را به گرویدن به کیش بهائی ترغیب می کرده و موفق شده است عده ای از مسلمانان را به بهائیت جذب کند.

از جمله اتهامات دیگری که برای فرد در کیفرخواست ذکر شده این است که او با جعل مدارک و پرداخت پول، گذرنامه ای با نام جعلی یمنی برای خود تهیه کرده بوده است تا از این طریق بتواند به عنوان شهروند یمنی املاک و اراضی خریداری کند. بهائیت در یمن غیرقانونی است و پیروی از آن، علاوه بر پیگرد قانونی، محرومیت از بسیاری از حقوق شهروندی را به دنبال دارد.

[subscribe2]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


نوزده − 19 =