سانسور افشاگری علیه بهائیت در یک مجموعه تلویزیونی!

سری جدید مجموعه مستند «جهانشهری‌ها» به کارگردانی دکتر شهاب اسفندیاری، از معدود مستندهایی است که به موضوع تأثیر انقلاب اسلامی در قاره آمریکای لاتین و رشد گرایش به اسلام و تشیع در این منطقه پرداخته است. اما این مجموعه در مرحله پخش با مشکلاتی مواجه بوده که موجبات گلایه سازندگان این مجموعه را فراهم آورده است.

اسفندیاری کارگردان این مجموعه در این رابطه به خبرنگار ما گفت: در حالی که از یک ماه قبل آنونس این برنامه در اختیار پخش شبکه سه قرار گرفته بود، متاسفانه تا یک روز قبل از پخش برنامه، آن هم به دنبال تذکر و تاکید شخص مدیر شبکه، هیچ تبلیغی برای آن انجام نشد. این درحالی است که در همان ایام برای برخی سریال‌ها و فیلم‌های خارجی و برنامه‌های فوتبال مکرر تبلیغ و آنونس پخش می‌شد.

وی افزود: مسئله دیگر، جرح و تعدیل غیر منطقی برخی بخش‌های برنامه بود. مثلا ما برای هشدار دادن نسبت به فعالیت گسترده فرقه بهائیت در منطقه آمریکای لاتین، اشاره‌ای به این موضوع کرده بودیم تا اهمیت کار مبلغان شیعه چون شیخ سهیل مشخص شود و حوزه‌های علمیه ما در این عرصه فعال‌تر شوند، اما این بخش از برنامه ما به دستور مدیر پخش حذف شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، پرداختن به تاریخ ناگفته استعمار در آمریکای لاتین و سرمایه‌گذاری سنگین کلیسای کاتولیک در این منطقه را یکی دیگر از اهداف مجموعه «جهانشهری‌ها» دانست و ابراز تاسف کرد که قسمت هشتم این مجموعه که به برخی از این موضوعات می‌پرداخت اجازه پخش نیافت.

اسفندیاری با تاکید بر اهمیت معرفی تاریخ، فرهنگ و جامعه آمریکای لاتین به مخاطبان ایرانی با توجه به موقعیت راهبردی این منطقه و نیز به دلیل تصویر نادرست رسانه‌های غربی از این منطقه افزود: متاسفانه دوستان پخش شبکه سه می‌گویند این بخش‌ها ربطی به اسلام و مسلمین ندارد و ارزش پخش ندارد، در حالی که پخش این برنامه به تایید مدیر گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه رسیده بود. وی ابراز امیدواری کرد که با حمایت مدیر متعهد شبکه سه، ادامه پخش این مجموعه با چنین بدفهمی‌ها و مشکلاتی مواجه نشود.

منبع: كيهان

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


هفده + 8 =