دست‌هاي پشت پرده و غفلت فرقه نگاران

چندی است در محافل مختلف آمارها و گزارش‌های تأمل برانگیزی از نفوذ و گسترش فرقه‌ها و نحله‌ها يا مذاهب گوناگون در جاي جای کشور اسلامی ایران به گوش می‌رسد.

از اینکه تعداد مسیحیان در فلان شهر به شدت در حال افزایش است یا اینکه ورودی‌های ابتدایی اهل سنت در کل کشور با ورودی های شیعه برابر یا بیشتر است. در این اواخر هم یکی از اساتید دانشگاه در تهران از به دست گرفتن بیش از ۷۰ درصد مهدهای کودک کشور توسط بهائیان خبر داده است.

حال اینکه این اخبار و گزارش‌ها تا چه حد مستند و صحیح است بماند اما سه نکته قابل تامل است:

۱. آیا با رسانه‌ای و علنی کردن این اخبار آن هم در فضای مجازی و بعضاً از طریق تلفن همراه و پیامک باعث خوشحالی و امیدواری این فرقه‌ها از نفوذ خود نخواهد شد؟ اين فرض دور از ذهن نيست كه اين خبرپراكني‌ها و جوسازي‌ها، خود بخشي از كارهاي تبليغي اين گروهك‌ها و فرقه‌هاي انحرافي باشد به گونه‌اي كه بخواهند اين خبرها از رسانه‌هاي مخالفان خود پخش شود و آنان با بهره‌گيري از اين اخبار، جذابيت و مقبوليت عمومي خود را فرياد بزنند و بگويند كه اين اعتراف مخالفان ماست كه ما در حال افزايش هستيم؛ و اين در حالي است كه خبرگزاري‌ها و نقادان، ناخواسته  و از روي غفلت در دامي افتاده‌اند كه دشمن براي آنان پهن كرده است…

۲. آیا نباید این اخبار از طریق مراکز و دستگاه‌های مربوطه پیگیری شود و برای تحقق این امر چه تدابیری اندیشیده شده است؟ آیا صرف اینکه در جایی این آمار بازگو شود کفایت می‌کند يا نه تنها آثار مثبت ندارد، بلكه آثار تخريبي فراواني به بار مي‌آورد؟

۳. در پایان نیز متذکر می‌شویم که با تحقیقات گسترده‌ای که در این زمینه انجام شده است، غالب این اخبار توسط گروه‌هایی که خود نیز دارای مشکل هستند و برای ناکار آمد بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است از جمله انجمن حجتیه بیان می‌شود.

لذا بجاست فرهیختگان محترم در نقل و پخش این دسته از اخبار تامل بجایی داشته باشند تا مبادا آب به آسیاب دشمن ریخته شود.

منبع: ر. ك: فرقه نيوز و MAP در پايگاه جامع فرق، اديان و مذاهب

[subscribe2]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


نه + شش =