لواط، زنا و ازدواج با محارم در بهائيت

فرقه هايي كه پشتوانه الهي ندارد، براي جذب پيرو و افزايش جمعيت، مجبورند براي هر گروهي از مخاطبان، جاذبه اي فراهم سازند. برخي را كه در پي خدا و دين هستند، با ظاهري ديني و مذهبي جذب كنند و بعضي را كه در پي آزادي و اباحه گري هستند با برداشتن قيد و بندها و نمايش آزادي هاي كاذب.

بهائيت نيز از اين مقوله خارج نيست. ابتدا با تعاليم دوازده گانه خود جلو مي آيد تا برخورد مخاطب را ببيند، اگر در پي معارف الهي بود، از توحيد  و نبوت دم مي زند و اگر در پي آزادي از قيد و بند احكام بود، آزادي هاي جنسي را نشان مي دهد.

در اين نوشته، به قسم دوم، يعني ترويج اباحه گري در احكام بهائيت مي پردازيم و به نمونه هايي اشاره مي كنيم:

حسين علي نوري، درباره احکام همجنس گرايي، ازدواج با محارم و زنا می نویسد:

۱. لواط: «انا نستحیی ان نذکر حکم الغلمان اتقوا الرحمن یا ملا الامکان و لا ترتکبوا ما نهیتم عنه فی اللوح و لاتکونوا فی هیماء الشهوات من الهائمین؛ ما حیاء می کنیم که حکم پسرها را ذکر کنیم. از خدا ای جماعت ممکنات پرهیز کنبد و آنچه را که در لوح (اقدس) از آن نهی شده اید مرتکب نشوید و در بیابان شهوت رانی از جمله متحیرین نباشید.»۱

خدای بهائیان خجالت می کشد درباره همجنس بازي سخن بگوید. روشن نیست حکم لواط خجالت آورد است یا دور اندیشی بهاء الله؛ بعيد نيست كه حسين علي بهاء پیش بینی همجسگرایان را می کرد و می خواست آنان را هم جذب بهائیت کند.

۲. ازواج با محارم: «قد حرمت علیکم ازواج آبائکم؛ زن هاي پدرانتان بر شما حرام شده اند.»۲
بهاء در بحث ازدواج، تنها ازدواج با زن پدر را حرام می کند؛ پس ازدواج با دیگر محارم حرام نیست، همانگونه که برخی از بهائیان چنین می کنند؛ مانند بهائي اي که در مشهد با دختر خود ازواج کرده بود.

۳. زنا: «قَد حَکَم الله لِکُل زان و زانیه دیه المسلمه الی بیت العدل و حی تسعه مثاقیل من ذهب و ان عادا مره اخری ادوا بِضعف الجزاء هذا ما حَکَم بِهی مالک الاسما فی الولی و فی الخری قدر لهما عذاب مهیمن؛ خدا برای هر مرد و زن زنا کاری حکم کرده است که دیه أی به بیت العدل بپردازند و آن مقدار ۹ مثقال طلا است؛ جریمه او برای بار دوم دوبرابر می شود؛ این است آنچه که مالک اسماء در دنیا بدان حکم کرده است.»۳

جالب است که خدای بهائیان، تنها به زر اندوزی بیت العدل و تشکیلات بهائی چشم داشته است و هیچ اهمیتی به کانون خانواده و حرمت این نظام مقدس نداده است که می گوید: هر که زنا کرد ۹ مثقال طلا به بیت العدل بدهد و اگر تکرار کرد دو برابر می شود. این جمله، یعنی هر که پولدارتر است، آزادیش بیشتر است و به هر کس بخواهد می تواند تجاوز کند. شاید به همین خاطر است که عبد البهاء مجبور شد از ترک تعصبات جنسی سخن بگوید، زیرا حکم زنا در بهائیت، با تعصبات جنسی سازگار نیست؛ اگر يك بهائي تعصب جنسی داشته باشد دیگر نمی تواند تحمل کند که کسی به خانواده اش تجاوز کند و او هیچ چیز نگوید…

همچنین در گنجینه حدود و احکام می نویسد: «و اما مسئله زنا، این مسئله تعلق به غیر محصن (کسی که زن ندارد) دارد نه محصن؛ و اما محصن حکمش راجع به بیت العدل است.»۳

پس اگر مردی با زن شوهرداری در مسلک بهائی زنا کرد، باید به بیت العدل مراجعه کنند تا جریمه رانقدی حساب کنند.

هر انسان روشن فكري، با نگاه به اين احكام متمدنانه، از الهي بودن يا نبودن يك فرقه و مسلك آگاه مي شود، از اين رو ما به خرد خوانندگان احترام مي گذاريم تا خود تصميم بگيرند.

پانوشت:
۱. اقدس، حسین علی نوری، ص ۶۴.
۲. پيشين
۳. پيشين، ص۲۱.
4. گنجینه حدود و احکام، ص ۲۴۲.

آدرس تلگرام:

https://telegram.me/bahaiat_net

https://telegram.me/joinchat/BkW_SUFwlMXotBYfp0OE7A

10 Comments

 1. اگر یک درصد هم مطالب ذکر شده و توهین هایی که شده درست نباشد گناه بزرگی بر گردنمان خواهد بود. سعی کنیم سرنوشت هر کسی را به خدا واگذار کنیم اگر ما ادعای مسلمانی داریم و قران خوانی را دایم نه اینکه خودمان حکم بدیم و توهین کنیم. خدایا خودت اگاه و مطلع به امور هستی. همه را به راه حق هدایت کن.

  • دوست عزیز، سلام
   نظر شما را به مطالب زیر جلب می کنم:
   1. احکام و مطالب بیان شده، مستند به کتاب اقدس، نوشته شده توسط حسین علی نوری در کتاب اقدس است که سندش در ذیل مقاله موجود است.
   2. ما نمی توانیم نسبت به سرنوشت دیگران بی تفاوت باشیم، زیرا قرآن در سوره مائده می فرماید: «مَنْ أَحْياها فَكَأَنَّما أَحْيَا النَّاسَ جَميعاً؛ هر کس انسانی را نجات دهد، مثل آن است که همه انسان ها را نجات داده باشد.»
   3. خدا کارهای خود را با اسباب و علل انجام می دهد از این رو به جای آن که خود مستقیماً انسان را هدایت کند، پیامبران را برای هدایت انسان می فرستد. در غیاب ایشان نیز وظیفه هدایت بشر بر عهده عالمان دین است.

  • دوست خوبم گناه زمانیه که این چیزها رو ببینیم و سکوت کنیم چون جامعه مثل کشتیه هرجائیش سوراخ بشه بلاخره غرق میشه. باید حقایق بیان بشه و چی از این واضح تر که پایگاه اصلی این فرقه توی اسرائیله

 2. فكر نكنم حيوان هم اين كارها را بكنه كه اينها ميكنن ازدواج بامحارم خيلي كثيفه مگه اينهمه دختر روازشون گرفتن

 3. سلام
  جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه —– چون ندیدن حقیقت ره افسانه زدند
  توی دنیای حیوانات هم از این فتوای بهائیت و وهابیت پیدا نمیشه . حیوانات برای جفت گیری تابع شرایط و ضوابط خواصی هستند . کلاغ به دور از چشم دیگران جفت گیری میکند

 4. اگه برای قضاوت، قرار به استناد به کتاب باشه باید مسلمانان از ننگ زیر خروارها کثافت خودشان را پنهان کنند . چون تمام آیات قرآن بدون تفسیر و تعبیر ملاها جز جنگ و نحوه دخول و خروج چیزی دیگه ازش برداشت نمیشه.
  یاد بگیر درخصوص قضاوت و نقد عقاید مردم در غیاب خودشون منبر نری.

  • دوست عزیز، سلام
   کسی فحاشی می کند و تهمت می زند که پاسخ و استدلال ندارد. اگر قرار باشد از شما نحوه قضاوت و نقد عقاید مردم را یاد بگیریم، باید مثل شما توهین و فحاشی کنیم؛ ولی از آنجا که هر آنچه در این نوشته آمده مستدل به منابع دست اول بهائیت است و سخن متقن و به دور از تعصب است، نیازی به توهین و فحاشی و تهمت نیست.
   در ضمن اگر قرآن اینگونه است که شما می گویید (جز جنگ و نحوه دخول و خروج چیزی دیگه ازش برداشت نمیشه)، چرا حسین علی بهاء و دیگر سران و مبلغان بهائیت در استنادات و استدلالهای خود به این کتاب استناد کرده اند تا جایی که کتاب ایقان مملو از آیات قرآن است. چرا دنبال اثبات حسین علی بهاء از طریق قرآن هستید و بهاء الله در قرآن و گلگشتی در قرآن نوشته اید؟؟؟؟؟؟

   • سلام
    دوستان درست فکرکنیم به خلقت وحکمت نطم درافرینش واستواری درپیوندهای خانواده پی میبریم که دین اسلام واقعی برترین دین وکاملترین دین میباشد پس فقط دستورات قران واداب اصلی اسلام نه تعصبات ساختگی.دریک کلام انسانیت شجاعت عدالت .نه دزدی ودروغ
    بی عدالتی که متاسفانه …

 5. ,وجدانا . وجدانا حتی یک مورد رو به چشم خودت دیدی؟بابا بذار برن جهنم بهشت خالی بشه من بشینم شراب بهشتی بخورم تو هم برو با حوریان بهشتی حالش رو ببر به این چیزا علاقه داری معلومه دنبال این جور چیزهایی

  • دوست عزیز، سلام
   وقوع یک مسئله مهم نیست، بلکه وجود آن تعلیم و آموزه در میان تعالیم یک آیین، مذهب یا فرقه مهم است. بهائیان از یک جهت می گویند مگر اتفاق افتاده، حال در کتب ما هست که باشد، از یک جهت دیگر وقتی یک جرمی اتفاق می افتد می گوید مگر ملاک بهائیت کردار بهائیان است، این کار که در تعالیم ما نیست.
   به این می گویند یک بام و دو هوا.
   حرف دوم درست است، ملاک بهائیت، فعل بهائیان نیست، همانگونه که اعمال مسلمانان به معنای اسلام نیست. ولی اگر چیزی در منابع یک دین، آیین یا فرقه هست، آن را آموزه آن فرقه، آیین یا دین می دانند هر چند پیروانش به آن عمل نکنند.

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*