سکوت مدعیان وحدت عالم انسانی

وحدت عالم انسانی، جمله ای است زیبا؛ ولی پرسش اینجاست که این جمله چه کاربردی دارد؟ تنها شعاری جذاب و فریبنده است یا باوری قلبی و کاربردی؟
آیا مدعیان وحدت عالم انسانی، نمونه بارزی برای آن سراغ دارند و این شعار، مصداق خارجی هم دارد؟

نسل کشی مسمانان میانمار و سکوت مدعیان وحدت عالم انسانی

اگر سخن از وحدت عالم انسانی به میان آمد، همه انسان ها برابر می شوند و تفاوتی میان زن و مرد، کوچک و بزرگ، سیاه و سفید و … نیست، این جمله یعنی همین.
وحدت عالم انسانی، از آموزه های اسلامی است که در سیره پیشوایان اسلامی فراوان دیده می شود.
امام صادق علیه السلام در سفری دید فردی اشاره می‌کند که تشنه است حضرت فرمود: او را سیراب کنید رفتند و برگشتند، گفتند او یهودی است حضرت فرمود: انسان که هست من که نگفتم او را گزینش کنید برای آب دادن. خدمات باید عمومی باشد و انتخابی نیست حضرت ابراهیم وقتی مکه را ساخت از خداوند خواست:
«وَ ارْزُقْ أَهْلَهُ مِنَ الثَّمَراتِ مَنْ آمَنَ مِنْهُمْ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ قالَ وَ مَنْ كَفَرَ فَأُمَتِّعُهُ قَلیلاً ثُمَّ أَضْطَرُّهُ إِلى‏ عَذابِ النَّارِ وَ بِئْسَ الْمَصیرُ» بقره/126 روزی بده اهل مکه را از ثمرات ومیوه‌ها آنها که ایمان آورده‌اند. خداوند فرمود: «وَ مَنْ كَفَرَ فَأُمَتِّعُهُ» کافر هم باشد روزی می‌دهم.

اگر کسی کافر است روزی ندهیم این چه دعایی است استفاده از منافع و منابع مسلمان و غیر مسلمان ندارد. البته برای لجبازی با منطق انبیاء در قیامت به حسابش می‌رسیم.
حال به سراغ مسلمانان مینمار می رویم و در باره یکی از شعارهای دوازده گانه بهائیت قضاوت می کنیم،  گفتیم شعار. بله این جملات زیبا و عوام فریب، تنها شعار است، زیرا آنان هیچ گاه علیه کشتارها، ترورها و ستم هایی که به مظلومین می شود، سخنی نگفته و نمی گویند.

تا به حال درباره کدام کشتار اعتراض کرده اند؟
کجا به یاری ستمدیده ای رسیده اند؟
به یاری قحطی زدگان سومالی آمدند یا علیه بودایی های میانمار اطلاعیه دادند؟
کسانی که به دنبال صلح جهانی و وحدت عالم انسانی هستند، آیا خبری از کشتار وحشیانه میانمار نشنیده اند یا زنان و کودکان ستمدیده میانمار، انسان نیستند تا شامل این وحدت شوند؟ چون جناب عبد البهاء جمله جالبی درباره وحدت عالم انسانی دارد. ایشان هنگامی که سیاه پوستی را رو به روی سازمان ملل دید گفت: «خلق الله البقر علی هیئت البشر». یعنی دومین سرکرده بهائیت، سیاه پوستان را چون گاو می داند نه انسان…

سوزاندن سلمانان میانمار و سکوت مدعیان وحدت عالم انسانی در بهائیت

شاید هم چون این بیچارگان مسلمان هستند، صدایی از صلح طلبان و وحدت جویان بلند نمی شود…
حال تصاویری از حقوق بشر به شیوه میانمار، راستی کسی در پی حقوق بشر در میانمار نیست، غربی هایی که دم از حقوق بشر می زنند، کجایند؟ آیا اینان بشر نیست که حقی داشته باشند؟؟؟

مسمانان میانمار زنده زنده می سوزند

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


هجده − 15 =