ارزش و جايگاه زنان در ديانت بهائي

در این مقاله به پاسخ سه پرسش در باره جایگاه زن در دیانت بهائی می پردازیم:

1. زن در بهائيت، چه جايگاه و ارزشي دارد؟
2. آيا بيرون آوردن زنان از پوشش براي آزاد كردن ايشان است يا براي جذب كساني است كه در پي شهوت راني هستند؟
3. آيا زن براي سران بهائيت، ابزاري تجاري براي كسب منافع است يا موجودي ارزشمند كه توان رشد و تعالي دارد؟

البته از آن هنگام که هر زن توانست در صورت عقیم بودن همسر، با مرد دیگر همبستر شود، ارزش زن دانسته شد؛ بله علي محمد باب مي گويد: «ازدواج بر هر كسي واجب است تا نسلي موحد و خداپرست از او باقي بماند. بايد در اين راه جديت كند؛ اگر روشن شود كه در يك طرف مانعي از ظهور ثمره دارد (و بچه دار نمي شود)،  اجازه دادن بر او حلال مي شود تا به وسيله ديگري ايجاد ثمره كند (و بچه دار شود)، و جايز نيست ازدواج كردن با كسي كه در دين «بيان» نيست.»1
جناب علي محمد شيرازي اجازه زنا و فساد جنسي را در اين عبارت صادر مي كنند و مي گويد: ازدواج براي بقاء نسل واجب است و اگر اين امر حاصل نشود، زن مي تواند در صورت بچه دار نشدن از شوهرش، با مرد ديگر آميزش كند تا بچه دار شود.
در بحث زنا نيز همين گونه است كه حسين علي نوري مي گويند: اگر كسي به خانه كسي وارد شد، با اهل خانه زنا كرد، با پرداخت 9 مثقال طلا به بيت العدل، مجازات مي شود.2
آیا تمدن می گوید با 9 مثقال طلا می توان به زنان تجاوز کرد.
اولا اگر تمدن به لخت بودن است که حیوانات از همه انسانها متمدن ترند ثانیا این تمدن نیست که به بهانه آزادی زن را وسیله شهوترانی و سوء استفاده جنسی قرار دهیم.
این تمدن نیست که زن را دستگاه جوجه کشی آن هم به هر وسیله قرار دهیم. این تمدن نیست که زن کالا تجاری قرار گیرد. این تمدن غرب است که از زن برای نمایش، جذب مشتری و کسب در آمد به هر گونه که باشد استفاده می کند و هیچ شخصیت و حرمتی برای او قایل نیست.
زن غیرتمند آن قدر عزت دارد، که کسی نگاه چپ به او نکند چه رسد که خود را برای تولید نسل در اختیار نامحرمان قرار دهد و یا عزت نفس خود را به 9 مثقال طلا بفروشد، خود را به عالم و آدم نمایش دهد. هیچ مرد غیور نیز چنین اجازه را نه به خود و نه به وابستگانش نمی دهد.
اسلام زن را به کمال نهایی رسانده، او را از نگاه شهوترانان پوشانده و چون گوهری در صدف نگه داشته است که هیچ کس جز محرم از گوهر وجودش بهره مند نمی شود.
اسلام حق انتخاب همسر را به زن با اجازه پدر داده و نه کس دیگر. اجازه مادر، پدر شوهر، مادر شوهر، مادر بزرگ و … را شرط نکرده است.
قره العین که لیدر بابیان و از موسسان بهائیت است، نخستین حرکتش، شهوانی و آرایش خود برای دیگران بود.
ابتدا در صحرای بدشت، کشف حجاب کرد که در زمان  رضا شاه نیز به دستور استعمار و خواسته بهائیان دستور کشف حجاب داده شد.
زنان بهائی، با خواند مطالبی که درباره حجاب نوشته ایم ببینید که از چه نعمتی محرومید.

پانوشت:
1. بيان، باب 15.
2. اقدس، ص 15.

آدرس تلگرام:

https://telegram.me/bahaiat_net

https://telegram.me/joinchat/BkW_SUFwlMXotBYfp0OE7A

2 Comments

  1. با سلام و خسته نبشید

    مقالات خوب است اگر دقت لازم در نوشتن آن بکار گرفته شود مانند این عبارت « سحرای بدشت » که هر بچه دبستانی می داند کلمه صحرا درست است نه سحرا و همچنین عبارت « پون گوهری » که منظور چون گوهری می باشد. مؤفق باشید

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


شش + ده =