تعداد روزها و ماه های سال در بهائیت

إِنَّ عِدَّةَ الشُّهُورِ عِنْدَ اللَّهِ اثْنا عَشَرَ شَهْراً فی‏ کِتابِ اللَّهِ یَوْمَ خَلَقَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ مِنْها أَرْبَعَةٌ حُرُمٌ ذلِکَ الدِّینُ الْقَیِّمُ فَلا تَظْلِمُوا فیهِنَّ أَنْفُسَکُمْ (سوره توبه، ایه 36)
بی شک تعداد ماهها نزد خدا از روزى كه آسمان ها و زمين را آفريد در كتاب خدا دوازده ماه است كه چهار ماه از آن حرام است. اين همان روش استوار است؛ پس در آن ماهها خويشتن را ستم نكنيد.

         خود اندر كتاب يگانه اله             دَوَزْدَه عدد هست تعداد ماه‏
         فزونى كفرست كار نسى             كه بر كفر انسان فزايد بسى‏
         الا مومنان بر كدامين سبب             چو دستور آيد خود از سوى رب‏
ماه

شما که اسلام را دین آسمانی پیش از خود می دانید، قرآن را کتاب آسمانی این دین می دانید، آیات و روایات این دین اسمانی را پذیرفته اید، قرآن حکیم می گوید تعداد ماه ها نزد آفریدگار روز و ماه و سال، دوازده ماه است. شما نیز قبول دارید که قرآن کتاب آسمانی است، تحریف نشده است، دروغ نیز نمی گوید، پس چرا تعداد روزهای ماه و ماههای سال را به 19تغییر داده اید.
حال به فرض که خدا در قرآن نیز نفرموده بود، این مسأله را همگان (دیندار و بی دین) پذیرفته اند. آیا تا به حال پیامبر آمده بود که تعداد روزهای ماه و ماه های سال در تغییر دهد؟
اصولا این چیزی نیست که با ادیان تغییر کند و چیزی است که با حرکت انتقالی زمین روشن می شود و قراردادی نیست که سران با پیروان خود ببندند…
حال می خواهیم از بهائیان بپرسیم که فلسفه این نوزده روز و ماه چیست؟

ماه بهائیان

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


چهارده + نه =