ارتباط ستاره 9 پر بهائيان با كابالا

نکته ی عجیب و جالبی که در حین مطالعه بر روی سبک های نقاشی مرتبط با کابالا به دست آمد، شباهت عجیب ستاره ی 9 پر بهاییان با ستاره ی 9 پر موجود در نقاشی های یک سبک کابالیستی با عنوان لولیسم (Lullism) بود که این ارتباط خود می تواند سند دیگری بر ارتباط تشکیلات پلید بهاییت با تشکیلات شیطانی فراماسونری باشد.

اما لولیسم چیست و چه ارتباطی با کابالا دارد؟

سبک های نقاشی دوران رنسانس در اروپا، به شدت تحت نفوذ اعتقادات و تعلیمات کابالا بوده است. یکی از چهره های تاثیر گذار بر روی نقاشی های این دوره، ریمون لول (Raymon Lull) فیلسوف اهل کاتالان و عضو گروه های مخفی بوده است.(1) تأثیر لول بر آثار دوره رنسانس به حدی بود که تعدادی از محققان وی را سلف رنسانس نامیده اند.(2)
اما تعداد زیادی از محققین معتقدند که اعتقادات و آثار لول به شدت تحت تأثیر سبک های کابالیستی معاصر خود، به خصوص کابالای نشاط آور (Ecstatic Kabbalah) بوده و این فیلسوف، تعالیم کابالیستی را از دریچه ای دیگر ارایه نموده است.(3) تعلیمات لول، وارد آثار هنری شده و آثار هنری لولیستی (Lullian Art) را پدید آورد.(4)

ارتباط لولیسم (Lullism) با کابالا.
البته هدف از ارایه ی این مقاله، پرداختن به جزییات کارهای ریمون لول، هنر لولیستی (Lullian Art) و سایر سبک های رنسانس نمی باشد، بلکه هدف از آن، پرداختن به ارتباط این سبک ها با ستاره ی 9 پر بهاییان است.
تعالیم لول، به صورت طلسم ها، اشکال هندسی و نقاشی های مختلفی ارایه گردید که یکی از این اشکال هندسی، آرس برویس (Ars Brevis) نام دارد که تلاش نموده است تا ابزار مورد نیاز برای تعالی و تکامل انسان را از دیدگاه لول در قالب تصاویر هندسی بیان نماید.(5) این تصویر هندسی که تعداد زیادی از محققین، آن را با درخت زندگی کابالا (سفیروت) مقایسه نموده اند،(6) به شکل ستاره ی 9 پر به نمایش در می آید:
همانگونه که ملاحظه فرمودید، اصول تعالیم لولیستی، در قالب ستاره ی 9 پری به نام (Ars Brevis) به نمایش درآمده است و این تعالیم که خود منبعث از تعالیم شیطانی کابالا می باشد، راز تعالی انسان را بر 9 اصل استوار گردانیده است. این ستاره ی 9 پر، به عنوان یک طلسم شفابخش برای معتقدین به لولیسم به کار می رود.
عجیب این که تعالیم ضاله ی بهاییت که ارتباط آن با تعالیم شیطانی کابالیستی و ماسونی اثبات شده و به طور مفصل در مقاله ی « فراماسونری: دجال آخرالزمان » ذکر گردیده است نیز به ستاره ی 9 پر اعتقاد داشته و آن را به عنوان یک نماد مهم مورد استفاده قرار می دهد:(7)

ستاره ی 9 پر مورد علاقه ی بهاییان.
بهاییان فلسفه ی استفاده از این ستاره را دو مسئله عنوان کرده اند:(8)
1 – برابر بودن کلمه ی بهاء با عدد 9 مطابق حروف ابجد.
2 – عدد 9 نشانه ی کمال می باشد.
اما به نظر می رسد که علاوه بر دلایل مورد ادعای بهاییان درباره ی مقدس بودن ستاره ی 9 پر، این ستاره یکی از نمادهایی است که این جنبش شیطانی مرتبط با فراماسونری، آن را از اربابان خود اقتباس کرده است.
البته این تنها سخن نویسنده ی مقاله نیست، بلکه تعدادی از محققین غربی نیز به ماسونی بودن ستاره ی 9 پر بهایی و استفاده از آن در سایر گروه های مخفی نیز صریحاً اشاره کرده اند:(9)

اذعان محققان غربی به مشکوک بودن ستاره ی 9 پر بهایی و ارتباط این ستاره با گروه های مخفی.
بدین ترتیب همانگونه که ملاحظه فرمودید، علاوه بر شواهد و اسناد متعددی که درباره ی ارتباط فرقه ی ضاله ی بهاییت با فراماسونری وجود دارد، ستاره ی 9 پر بهاییان نیز شاهد دیگری بر ارتباط بهاییت با تشکیلات شیطانی فراماسونری و تعالیم فاسد کابالا می باشد. در واقع بر خلاف مظلوم نمایی اعضای این فرقه، ردپای این فرقه را می توان در بسیاری از فتنه های عالم یافت که با توجه به ارتباط قوی این فرقه با سازمان فراماسونری جهانی، دسایس این فرقه دور از ذهن نمی باشد.

ضمیمه: بعد از اتمام مقاله ی حاضر، نکته ای توجه ما را به خود جلب کرد و آن نکته، این بود که علامت مخصوص درجه ی 33 در فراماسونری  (که بالاترین درجه ی لژ نیز می باشد) حاوی نماد ستاره ی 9 پر است که مطالب گفته شده در مقاله ی حاضر را تایید می نماید و نشان می دهد که ستاره ی 9 پر، مورد علاقه ی گروه های مخفی و ماسونی است و بهاییت نیز که با فراماسونری ارتباط نزدیکی دارد، از این قاعده مستثنی نيست.

منبع: آزادنگار

17 Comments

 1. سلام
  خیلی چیزها در جهان ممکن است مشابه باشند و نیز خیلی چیزها ممکن است توسط بسیاری از افراد مستفاد واقع شوند مثلا بسیاری از گروههای دنیا از تعالیم اعجاب انگیز قرآن سود میبرند اما این باعث ارتباط اسلام به برخی از گروههای انحرافی نمیشود. به عنوان مثال امرکا که سالها قبل توسط بسیاری از فراماسونها اداره میشد سازمانی نجومی دارد به نام ناسا که این سازمان از بسیاری تعالیم قرآن در مورد افلاک ااستفاده کرده و حتی گاهی از علوم خود علیه خاورمیانه و کشورهای مسلمان هم استفاده میکنند.
  و نیز علوم غریبه همواره شیطانی نیستند مثلا در کتاب عصر ظهور حدیثی آمده (صفحه دقیق و راوی را به یاد ندارم) که حضرت امام صادق (احتمال زیاد) فرموده (ما به واسطه آگاهی از غیب و … و جفر به تاریخ دقیق ظهور قائم آگاهیم) جفر علم اعداد است که از علوم غریبه محسوب است
  cabbala به معناهای متفاوت است مثلا حدیث شفاهی و نیز علوم ارواح این را در فرهنگ لغت ببینید. در مورد مفهوم کابالا به معنی آن گروهی که به ابواب جهنم معتقدند با K است اما آنچه سنت ریموند لول به آن وابسته است برای ایجاد تفاوت با آن گروه سحر و جادویی با C نوشته میشود. البته ریشه هر دو به علوم ارواح مربوط است اما هر دو گرایش جادو و سحر ندارند. گونه مردود حتی در خارج از ایران دچار Ban یا انسداد فعالیت شدند. اما لول در مسیحیت به سنت یا مقدس ملقب شد. تازه از اینجا کلی راه مونده تا برسیم به فراماسون. میتوانید تحقیق کنید. البته اگر منبع خود را بفرمایین منم تحقیق میکنم.
  هر جا ستاره 9 پر دیدید که نمیشه فوری نتیجه بگیرین فراماسونن. ابجد یکی از علوم جفر است که ائمه هم از آن با خبرند. هر کسی جفر بداند و به کار برد که شیطانی نیست. شما بیابید که چه استفاده ای از هر چیز میشود.
  خداحافظ

  • بعضی وقتها، بعضی چیزها چه شباهتی با هم دارن، ولی برخی مواقع برخی تعصبات مانع از دیدن میشه…

   • سلام
    اینها جواب مطلب من بود یا قرار است بعدا جواب دهید؟
    اصل کار تو همون ادامه است که نفرمودی.
    خداحافظ

    • عليكم السلام
     دوست عزيز اول مي خواستم بدانم، شما فرموديد كه: تعالیم اعجاب انگیز قرآن، آيا بهائيت هم چنين تعاليم دارد؟
     واقعا مي خواهم بدانم شما كه يك بهائي هستيد، به چه چيز اين دين دل خوش كرده ايد؟
     من به عنوان يك مسلمان، به معارف دينم و اينكه شما تعاليم آن را اعجاب انگيز مي دانيد، دل خوشم، شما چنين تعاليمي در اقدس و ايقان و … داريد؟
     ايقان تا به حال چه گره اي از كار بشر باز كرده است؟

     سودجويان از معارف قرآن كريم سوء استفاده مي كنند و اين به اين معناست كه قرآن معارفي دارد كه امروزه نيز قابل استفاده است و هنوز هم پس از چهارده قرن مورد استفاده بشر است و نيازهاي بشر امروز را بر آورده مي كند، بله برخي سوء استفاده مي كنند، هميشه عده اي از علومي كه استفاده صحيح دارد، سوء استفاده مي كنند، مانند انرژي سودمند اتمي كه در بمب نيز استفاده مي شود.

     دوست عزيز دوباره شما حديثي نقل كرديد كه هيچ مدركي و سندي، حتي راوي را نمي دانيد! اميرمؤمنان علي عليه السلام به وضوح در نهج البلاغه آگاهي خود از علم غيب را رد مي كند، چگونه به فرزندش امام صادق عليه السلام چنين ادعايي را نسبت مي دهيد؟
     در ثاني در منابع اسلامي هست كه هيچ كس از زمان ظهور مهدي موعود (عج) آگاه نيست جز خداي سبحان.

     تازه يك چيز ديگر، دوست عزيز امير مؤمنان علي عليه السلام در يكي ديگر از خطبه هاي نهج البلاغه پيشگويي كسي را كه سفر حضرت را با علم جفر و … بد يمن و بي بركت و مايه شكست خواند، رد مي كند و آن را باطل مي خواند.

     به اميد رستگاري

     • سلام
      شما شیعه هستی یا سنی؟ من که هر چه منبع دهم قبول نداری. بسیاری از جوابها را هم حواله به سر خرمن کردی. حداقل بگو چه منبعی را قبول داری. خودت که بگویی “در آثار اسلامی آمده” منبع به حساب می آید اما من که عصر ظهور را بگویم و بگویم منبع هر حدیث را گفته حتی نگاهی نمیکنید. بفرمایید هر حدیثی را هم که نخواهید قبولش نمیکنید اما بالعکسش نعوذ بالله مگر خطا به دستگاه شما راهی دارد؟! یک جا از نهج البلاغه میگویی یک جا از کشاف اثر سنیها. بدانم خط رد و قبولت چیست جواب میدهم. اما یک جا کامل عقلی هستی یک جا کامل نقلی. گهگاه هم که شخصا به شهود و مکاشفه میرسی و روایت صادر میکنی. هر چه هم من بدهم کلا مردود است. یکباره بگو من نباید نظر دهم خیال خودت و بقیه را راحت کن. شما تنها مامور گفتنی اما هر که دیگر بگوید باید عینا دستخط پیامبر را بیاورد تا شاید سر فرصت نگاهی کنی حالا معلوم نیست قبول شود!
      سر خرمن که رسید خبرم کن.
      بدرود

     • سلام عليكم
      دوست عزيز تا اين كه مي گويي، تا به حال مصداقي هم دارد، براي مثال درباره قد حضرت حديثي از بحار نقل كرديد، من كل آن صفحه اي كه فرموده بوديد را برايتان گذاشتم و گفتم سخنتان را از كجاي اين احاديث برداشت كرده ايد، قبول نداريد به اين آدرس برويد: (http://bahaiat.net/%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C/1234)

      دوست عزيز، ما مسلمانيم و اگر منبعي از كتب اصلي شيعه داريد بيان بفرماييد، در خدمت شما هستيم، شما از اين پس عصر ظهور را با آدرس بيان كنيد.
      دوست عزيز، من نه ادعاي بابيت نه امامت نه نبوت و نه خدايي دارم، بله من هم ممكن الخطا هستم و بعيد نيست جايي را اشتباه كنم، البته ان شاء الله شجاعتش را هم دارم كه بدون تعصب اشتباهم را بپذيرم.

      در شرع مقدس اسلام، كتاب (قرآن كريم)، سنت و عقل از منابع هستند و من هم از همه اينها در پاسخها و گفتگوهايم استفاده مي كنم. آيا تا به حال روايتي نقل كرده ام كه اشتباه بوده است؟

      شما هر آن چه كه عقلي است و عقل بپذيريد ارائه كنيد و هر آنچه نقلي است ارائه كنيد و مستند باشد، همه مي پذيرند، ما كه ادعايي نداريم.

      شما دستخط پيامبر خاتم صل الله عليه و اله و سلم را نياز نيست بياوريد، همين كه از قرآن يا احاديثي كه از ايشان و فرزندانشان هست را بياوريم، كافي است…
      در ضمن ما مأمور گفتن حقايقيم نه هر گفتني، در ثاني مأمور از سوي وجدان و دينمان نه از سوي اداره و ارگان يا …

      راستي ديدگاهاي قبلي شما پاسخ داده شده است، درباره جوابها نظري نداري، ان شا الله قانع كننده بوده…

      – يك بنده خدايي هم پرسيده بود كه چرا بهائيان به امام رضا عليه السلام ارادت خواصي دارند، بهش قول دادم از شما بپرسم، اگر لطف كنيد پاسخ بديد، ممنون مي شوم.
      – كسي ديگري هم گفته: خدا ان قدرتیست که نباید بمیرد.پس چرا خدای بهائیان مرده؟

   • سلام
    شما اگر پله اول که تولد آن مقام است را بپذیرید از دنیا رفتنش را هم خواهید پذیرفت. اما فراموش نکنید ما ایشان را خالق جهان نمیدانیم. تنها ایشان را مربی میدانیم که از جانب صفت ربوبیت و شعاع تربیت به شمس احدیت متصل میدانیم. و در وجود خداوند هیچ صفتی از کل آن وجود مقدس جدا نیست.
    بدرود.

    • سلام عليكم
     ما بايد تولد چه كسي را بپذيريم؟
     نكند منظور شما ميرزا حسينعلي است، در كدام يك از اديان الاهي پيامبري به عنوان رب خوانده شده است كه شما جناب ميرزا را رب مي خوانيد…

 2. سلام
  ببخشید تفسر کشاف هم کتاب معتبر شیعه است؟
  کدام حقیقت؟ اولا که اکثر مطالب منبع موثق ندارد. مثلا شما روزنامه ای را منبع میگیرید. مسلما آن روزنامه خبری پخش کرده اما خود آن از کجا آورده؟ اثبات به معنی آن نیست که شما بگوئی از فلانی شنیدم. مثلا وقتی شایعه خاصی پخش شود آنقدر باید راویانش را بیابیم و عقب رویم تا به منبع موثق برسیم. هر راوی که نمیشود دلیل.
  بدرود.

  • دوست عزيز، درباره كشاف، شما از قرآن پرسيديد و كتابي كه دم دست من بود، كشاف بود، نگاه كردم و خدمتتان گفتم، كه البته آن مطلب، تجويدي بود و اصلا نيازي به سند نداشت.
   شما كجا منبع موثق خواستيد و ارائه نشد؟
   بحث را به بيراهه نكشانيد؟
   با اين بحث ها ايقان آسماني ميشود يا حسينعلي نوري، پيامبر؟
   خاتميت رد مي شود يا وجود مهدي موعود؟
   و هزاران سئوال ديگر پاسخ داده مي شود؟

   • سلام
    کدام بیراهه؟ نشد که هر چه شما بگویی راه و هر چه من بگویم بیراه محسوب شود. حجت آوردی که اگر یک خطا در ایقان باشد الهی بودنش زیر سوال میرود جواب دادم که حجتت صحیح نیست.

    در مورد ارادت به امام رضا هم بفرما به ایشان “بهائیان به کدام امام ارادت ندارند؟”

    خدانگهدار

    • سلام دوست عزیز
     کجای حرف من اشکال دارد، من می گوید خطا و اشتباه در کار خدا راه ندارد، به نظر شما دارد؟
     من می گویم خدا که خطا اشتباه ندارد، پیامبرش هم که حق اشتباه کردن ندارد، چون اگر اشتباه بکند دیگر قابل اعتماد نیست، پس کتاب آن پیامبر هم نباید اشتباه داشته باشد، چون اگر اشتباه داشته باشد، یا اشتباه از سوی خداست که محال است یا از سوی پیامبر است که آن هم محال است مگر آن که آن کتاب آسمانی و از سوی پیامبری الاهی نباشد که امکان دارد…

     دوست عزیز، ارادت زبانی با ارادت قبلی تفاوت دارد، ندارد. شما نگاهی به سیره ائمه علیهم السلام انداخته اید، سیره جناب بهاء الله، عبدالبها، شوقی افندی، سیره کدامیک از سران بهائیت به سیره آن بزرگواران شبیه است، آیا تشابهی میان این دو سیره می بینید؟

 3. سلام
  مِنَّا أَهْلَ الْبَیْتَ یُشِیرُ بِالتُّقَى وَ یَعْمَلُ بِالْهُدَى وَ لَا یَأْخُذُ فِی حُکْمِهِ الرِّشَا وَ اللَّهِ إِنِّی لَأَعْرِفُهُ بِاسْمِهِ وَ اسْمِ أَبِیهِ ثُمَّ یَأْتِینَا الْغَلِیظُ الْقَصَرَةِ ذُو الْخَالِ وَ الشَّامَتَیْنِ الْقَائِدُ الْعَادِلُ الْحَافِظُ لِمَا اسْتُودِعَ یَمْلَأُهَا عَدْلًا وَ قِسْطاً کَمَا مَلَأَهَا الْفُجَّارُ جَوْراً وَ ظُلْماً
  این همان بخش روایت مربوط به دو نفر است که در عصر ظهور آمده. اینجا یکی از ما اهل بیت از طرف امام صادق غیر از امام نخواهد بود پس نفر بعد کیست؟
  بدرود.

  • سلام دوست عزیز
   کتاب زمینه سازان انقلاب جانی حضرت مهدی در صفحه 396-397 به این مطلب پرداخته است و این شخص را اینگونه معرفی می کند:
   شخصی از دودمان پیغمبر (سید و هاشمی) است که مردم را به تقوا خوانده و به هدایت رفتار می کند و …

 4. سلام

  خداقوت همسنگر
  امام زمان(عج) از شما راضی باشه که چنین سد محکمی جلوی دشمناش ایجاد میکنید.
  16 بهمن ماه قراره بزرگترین گردهمایی وب نویسان(با موضوع بصیرت،جوانان و انقلاب) برگزار بشه.
  در
  راستای همین گردهمایی جشنواره وب نویسی شروع شده که روز گردهمایی از 10 وب
  برتر با تندیس های برنامه و جوایزی نقدی و همچنین معنوی تقدیر میشه.
  برای مطالعه قوانین و شرایط مسابقه وب نویسی میتونید به لینک زیر مراجعه کنید:

  http://www.jonbesh1404.ir/page/ghavaninewebnevisi

  امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم است.
  حضرت آیت الله خامنه ای

  منتظر
  پیوستن شما به این اتحاد هستیم.باشد که محکمتر و متحدتر از قبل به جنگ
  اهریمنان سایبری بریم،جنگی که از نظر بزرگان امروز مهمترین مسئله است.
  در ضمن وزارت ورزش و جوانان مستقیما کار نظارت بر این برنامه را بعهده دارد.

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


20 − 10 =