چرا فعاليت بهائيان در ايران ممنوع است؟

ممنوعيت تبليغ بهائيت

تبليغ و فعاليت بهائيان در دو نقطه اين كره خاكي ممنوع است؛ يكي فلسطين اشغالي (اسرائيل) و ديگري ايران كه دليل هر يك را به اختصار بررسي مي‌كنيم:
۱. اسرائيل: بهائيان نه تنها حق فعاليت و تبليغ در فلسطين اشغالي را ندارند، بلكه محدوديت رفت و آمد به آن جا را هم دارند. بهائيان نمي‌توانند هر موقع كه خواستند به فلسطين اشغالي سفر كنند و هر اندازه كه خواستند، بمانند؛ بلكه بر اساس توافقنامه اي كه با رژيم جعلي – صهيونيستي اسرائيل دارند، بهائيان نه تنها حق تبليغ ندارند، بلكه بايد رفت و آمد و جمعيتشان در فلسطين اشغالي كنترل شده باشد و از يك حد نصابي بالاتر نرود.
بر اين اساس شوقي افندي، صادق آشچي را از بهائيت طرد مي‌كند، زيرا او بدون اجازه به فلسطين اشغالي سفر مي‌كند. شوقي در طردنامه صادق مي‌نويسد: «اين شخص بد اخلاق و پست ‏فطرت، اخيراً مخالف دستور اين عبد، مسافرت به فلسطين نموده و وارد ارض اقدس گشته. ‏تلغرافي راجع به طرد و اخراج او از جامعه به آن محفل مخابره گرديد. به والدش صريحا اظهار و ‏انذار نمايند، مخابره با او به هيچ وجه من الوجوه جائز نه، تمرد و مخالفت نتايجش وخيم است!». آن چنان كه از اين نامه روشن است، صادق تنها به جهت مسافرت به سرزميني كه همه مقدساتشان در آنجا خاكند، از گروه بهائيان اخراج مي‌شود و ديگر حتي حق گفتگو و ديدار خانواده‌اش را نيز ندارد. اين كار بهائيان گوشه اي از آزادي و الفت و محبت، تحري حقيقت و ترك تعصب و … از تعاليم دوازده گانه بهائيت است.
لازم است بدانيد كه بهائيان هيچ گاه حق ندارند يك يهودي صهيونيست را به بهائيت فرابخوانند. آنان هيچ حقي از آب و خاكي ندارد كه همه مقدساتشان را در آن به خاك سپرده‌اند.(۱)
بيت العدل نيز كه رهبر بهائيان كنوني است، بهائيان را از تبليغ بهائيت براي صهيونيست‌ها باز مي‌دارد كه جا دارد يك سئوال از آنان بپرسيم: «هيچ ديني حق ندارد حتي انساني را از هدايت بي‌بهره سازد، شما كه خود را هدايتگر عالميان مي‌خوانيد، به چه حقي صهيونيست‌ها را از هدايت خود محروم مي‌كنيد؟» تازه بيت العدل آنها را از هدايت خود كه هيچ از هدايت پيروانش نيز محروم مي‌كند.(۲)
۲. ايران: آري فعاليت و تبليغ بهائيان در ايران نيز ممنوع است، البته به چند دليل:
أ. بر اساس تعاليم اسلامي كه دين رسمي ايران است، بهائيان كافر شناخته مي‌شوند و مسلكشان ضاله است، از اين‌رو تبليغشان سبب ضلالت و گمراهي است.
ب. بهائيان جاسوسان اسرائيل هستند، چون بيت العدل مجبور است براي تأمين امنيت و نيازهاي مالي خود، پيروان خود را در اين كره خاكي پراكنده كند و براي اسرائيل و سرويس‌هاي جاسوسي آن‌ها خبر و آن چه كه نياز دارند، جمع‌آوري كند؛ از اين رو دليل پراكندگي بهائيان در سراسر دنيا نيز روشن مي‌شود.
ج. با وجود آن كه يكي از تعاليم دوازده گانه بهائيت ترك تعصبات است، اما آنان نسبت به ايران تعصب خاصي دارند و ايران را ارض مقدس و كشور موعود مي‌دانند؛ يعني همان انديشه صهيونيست‌ها درباره فلسطين.
بر اين اساس هر يك از ادله فوق، به تنهايي دليلي بر ممنوعيت فعاليت بهائيان در ايران است، زيرا ايرانيان نه مي‌خواهند كه يك مسلك انحرافي را پرورش دهند و نه مي‌خواهند كه اسرارشان بر بيگانگان فاش شود و جاسوس بپرورانند، نه مي‌خواهند به سرنوشت فلسطينيان مظلوم گرفتار شوند، زيرا بهائيان در طول تاريخ نشان داده‌اند كه براي رسيدن به اهدافشان، حاضرند هر كاري انجام دهند. آري، عزيه خانم چشمه‌اي از رفتار بهائيان با دشمنان خود را در كتاب «تنبيه النائمين» خود آورده است كه بهاء الله چگونه انسان‌ها را از سر راه خود بر مي‌دارد، پس بهائيان نيز در عملكرد، كمي از صهيونيست‌ها ندارد، هر چند در ظاهر خوش رفتار و خوش گرفتاري نشان مي‌دهند، ولي در عمل با پنبه سر مي‌برند، همان گونه كه در سيره عملي بهائيان زمان پهلوي به خوبي ديده مي‌شود.
با توجه به اين ادله، علت ممنوعيت فعاليت بهائيان در ايران روشن مي‌شود، زيرا غير از فرق ضاله‌اي چون بهائيت، همه اديان الهي در ايران آزادند، مراسم‌هاي مذهبي خود را مي‌گيرد و در دانشگاه ها تحصيل مي‌كنند و در ادارات به كار و فعاليت مشغولند و … و هيچ ممنوعيت حكومتي براي فعاليت‌هاي خود ندارد.

پانوشت:
۱. بديع، ص ۴۱ – ۴۲.
۲. پيام ۲۹ جون ۱۹۹۵ بيت العدل.

آدرس تلگرام:

https://telegram.me/bahaiat_net

https://telegram.me/joinchat/BkW_SUFwlMXotBYfp0OE7A

8 Comments on چرا فعاليت بهائيان در ايران ممنوع است؟

  • سلام دوست عزيز، اين مقاله به اين معنا نيست كه همه بهائيان ايران در زندان به سر مي برند. بهائيان در كمال آزادي مانند ديگر شهروندان ايراني در ايران زندگي مي كنند، جز تعدادي از آنان كه كارهايي انجام داده اند كه از مصاديق افعال مجرمانه است؛ مانند شرارت، اقدام عليه امنيت ملي و …
   در اين مقاله نيز اشاره شد كه: تبليغ بهائيت در ايران ممنوع است نه بهائي بودن؛ البته اين نكته را نيز در نظر داشته باشيد كه آزادي عمل كامل در هيچ كجاي دنيا وجود ندارد، زيرا آزادي عمل كامل سبب هرج و مرج مي شود.
   شما در كشورهايي كه دم از آزادي و … مي زنند هم مي بينيد كه آزادي كامل وجود ندارد، در بعضي موارد مي بينيد كه در يك كشور اروپايي مي توانند رئيس جمهور را مسخره كنند، ولي از هولوكاست نمي توانند صحبت كنند. در كشورهايي چون فرانسه و … مي بينيم كه حجاب ممنوع است و حتي با زنان محجبه برخورد مي كنند. حجابي كه نه تنها ضرري را براي جامعه در پي ندارد، بلكه مانع بسياري از مفاسد اجتماعي نيز هست و …
   در ايران هم همانگونه كه اشاره شد، بهائي بودن جرم نيست، تبليغ بهائيت جرم است، آن هم چون اسلام بهائيت را ضلالت و گمراهي مي داند و بر اساس قوانين ايران، ترويج خرافه و گمراهي ممنوع است، به همين خاطر با مروجين ضلالت برخورد مي شود.

  • دوست عزيز، سلام
   پاسخ شما در مقاله اي كه به زودي با عنوان: «پاسخي به نامه سرگشاده زيبا كلام درباره بهائيان و صوفيان ايران» منتشر خواهد شد، داده شده است.
   اين مقاله ۱۰ مهر ماه منتشر خواهد شد.

 1. سلام و درود خدا برشما

  در حیوانی بودن آیین بهاییت همان بس که اجازه ازدواج با محارم را میدهد ،چرا اجازه میدهید یک بهایی به واسطه شغلش آیین خود را در بین هموطنان شیعه ترویج و جوانان را اغفال نماید؟ میتوانید خودتان با فرستادن یک شخص دانا به مغازه اش از این موضوع اطمینان حاصل فرمایید

  • دوست عزیز، بهائیان باید بر اساس تعالیم خودشان تابع حکومت ها باشند؛ یعنی وقتی قانون جمهوری اسلامی می گوید که حق تبلیغ ندارید، نباید تبلیغ کنند، همانگونه که در اسرائیل تبلیغشان ممنوع است و تبلیغ نمی کنند؛ پس اگر در این امر به تعالیم خودشان هم عمل نمی کنند، معلوم می شود که قوانین خودشان را هم زیر پا می گذارند.
   اینکه با کسی به خاطر عقایدش برخورد شود، اولاً تا عقاید کسی موجب ضرر رساندن به دیگران نشود، نمی توان با او برخورد کرد، از این رو صرف بهائی بودن جرم نیست، ولی اگر قانون شکنی صورت گیرد، با شخص خاطی برخورد می شود و کسی به مذهب و مسلک خاطی کار ندارد و با عنوان مجرمانه او برخورد می شود. ثانیاً برخورد با مجرمان، کار ما نیست، بلکه وظیفه حکومت است.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*