چرا بهائيت افغاني‌هاي مقيم ايران را تأمين مي‌كند؟

سران فرقه ضاله بهاییت دور جدیدی از فعالیت‌های تبليغي خود را در جهت جذب افغانيان مقیم ایران آغاز کرده است. اعضای این فرقه با سوء استفاده از فقر پناهندگان افغانی و به بهانه‌هایی چون سوادآموزی، مددکاری معلولان، درمان مریضان و جمع آوری جهیزیه، اقدام به جذب آنان به اين فرقه مي‌كنند.(۱)

اين شيوه بهائيت نيز چون بسياري از آموزه‌هايش كپي‌برداري از ساير فرقه‌ها است. پيش از اين در مقالاتي درباره كپي‌برداري بهائيت از فرقي چون حروفيه، نقطويه، غلات، تصوف و … نوشتيم و حال شاهد كپي‌برداري بهائيت از شيوه تبليغي وهابيت هستيم كه تشابهات فراواني از جهت پيدايش به هم دارند.

سال‌هاست كه وهابيت به سراغ اقوام گوناگون رفته و سعي مي‌كند با پول، نيازمندان سست عقيده آنان را بخرد، از اين‌روست كه در مدينه منوره و مكه مكرمه، بسياري از افغانيان را مي‌بينيم كه به عنوان مبلغ وهابيت به بحث و جدل با مسلمانان، به ويژه شيعيان مي‌پردازند و از خرافات وهابيت دفاع مي‌كنند. بهائيت نيز به تازگي از همزاد خود الگو گرفته و سعي دارد با اين شيوه، گروهي را خريده و بر پيروان خود بيفزايد، زيرا از سويي از ساير شيوه‌هاي جذب خود مأيوس شده است، چرا كه برهان قاطعي بر حقانيت خود ندارد و صداي طبل رسوايي‌اش در آمده و از سوي ديگر براي جلوگيري از ركود فعاليتهاي فرقه‌اي خود، نيازمند جذب نيروهاي جديد است تا خود را فرقه‌اي جذاب و سر پا نشان دهد، پس به ناچار مجبور است دست به دامان شيوه‌هاي تبليغي هزينه‌دار شود و براي تأمين نيروهاي مورد نيازش، كمي از درآمد بيت العدل را خرج جذب پيروانش كند.

قرآن حكيم از دين فروشي نهي فرموده و بهاي آن را ناچيز دانسته و دين فروشان را به عذابي دردناك وعده مي‌دهد: «إِنَّ الَّذينَ يَشْتَرُونَ بِعَهْدِ اللَّهِ وَ أَيْمانِهِمْ ثَمَناً قَليلاً أُولئِكَ لا خَلاقَ لَهُمْ فِي الْآخِرَةِ وَ لا يُكَلِّمُهُمُ اللَّهُ وَ لا يَنْظُرُ إِلَيْهِمْ يَوْمَ الْقِيامَةِ وَ لا يُزَكِّيهِمْ وَ لَهُمْ عَذابٌ أَليمٌ؛ كسانى كه پيمان الهى و سوگندهاى خود(به نام مقدس او) را به بهاى ناچيزى مى‏فروشند، آنها بهره‏اى در آخرت نخواهند داشت؛ و خداوند با آنها سخن نمى‏گويد و به آنان در قيامت نمى‏نگرد و آنها را(از گناه) پاك نمى‏سازد؛ و عذاب دردناكى براى آنهاست.»(۲)

شاعري به زيبايي سروده است:

روزگاری شهر ما ویران نبود       دین فروشی این‌قدر ارزان نبود
صحبت از موسیقی عرفان بود     هیچ صوتی بهتر از قرآن نبود

لازم به ذكر است كه بهائيت، ايران را كشور موعود و مقدس خود مي‌داند و چشم طمعش به ايران، مانند چشم طمع صهيونيستهاي يهودي به فلسطين و قدس شريف است، از اين رو در پي تكثير جمعيت خود در ايران است و به هر وسيله اي متوسل مي‌شود تا به هدف خود دست يابد.

جالب است بدانيد: به دنبال اين انديشه بهائيان، زمين‌خواري‌هاي گسترده‌اي در ايران رخ داده كه از جمله آن مي‌توان به زمين‌خواري آنان در سمنان اشاره كرد.

پانوشت:
۱. خبرگزاري مشرق.
۲. سوره آل عمران، ايه ۷۷.

منبع: MAP در پايگاه جامع فرق، اديان و مذاهب

[subscribe2]

6 Comments on چرا بهائيت افغاني‌هاي مقيم ايران را تأمين مي‌كند؟

 1. از خدا حیا کنید کم دروغ بنویسید هر انگی گیرتون میاد میچسبونید به افغانی.من خودم افغان هستم و تا حالا توی عمرم نشنیدم حتی یک افغان بهایی شده باشه.یک تعداد بسیار بسیار محدودی شاید مسیحی شده باشند ولی بهایی هرگز!مردم افغان شاید فقیر باشند ولی دین فروش نیستند و از عقایدشان با جان و دل دفاع میکنند.نمونه تاریخ جهاد آنها در مقابل انگلیس و سپس شوروی و حتی در جنگ تحمیلی ایران در کنار برادران ایرانی خود شهدا و جانبازان و اسرای زیادی را تقدیم اسلام کردند و حتی امروز هم تیپ فاطمیون متشکل از شیعیان افغان پرچمدار دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب سلام الله علیها هستند.بهتر است مراقب گفتارتان باشید بخاطر ۴تا مخاطب بیشتر زدن این حرفها خیانت به اسلام و قران و خون پاک شهداست.
  روزگاری شهر ما ویران نبود دروغگویی این‌قدر ارزان نبود!!!

  • برادر عزیز سلام، ما حرف از نژاد و قوم و قبیله نمی زنیم، صحبت ما از فرصت طلبی و سودجویی بهائیان است، وگرنه ایرانی و افغانی و ترک و کرد و لر ندارد، ما همه انسان و برادریم و ملاک برتری تنها تقواست نه نژاد و …

 2. نیازمندان سست عقیده???!!!!!!!!هر کدام از ما چقدر فقر وحتی گرسنگی کشیده ایم که بدانیم واقعا فقر چیست؟؟؟ و چه میزان عقیده لازم است تا بتوان در برابر آن ایمان خود را حفظ کرد!مگر نه اینکه حدیث از معصوم داریم که “اگر رحمت خدا بر فقرا نبود، فقر به کفر منتهی می شد!” این حدیث خود نشان دهنده سختی این مقاومت است که کار هر کسی نیست!در
  کشور ما چقدر به افراد فقیر از ایرانی گرفته تا افغانی رسیدگی می شود؟؟!!! لطفا این مطالب را سانسور نکنید ودر سایتتان نمایش بدهید تا مسئولین بدانند که ما چقدر از عملکردشان ناراضی هستیم!ولی با اینهمه باز هم پشتیبان کشور و دینمان هستیم!و امید اصلاح امور را داریم. یادمان رفته که پست ترین مشاغل را با کمترین دستمزد به همین افغانی ها دادیم؟؟!آنها هم مثل ما انسان بودند اما ما رفتار غیر انسانی با آنها کردیم.حالا به این و آن ایراد می گیریم که با دادن پول افغانی ها را جذب فرقه شان می کنند!آنها از اشتباهات ما برای خودشان فرصت ساخته اند. اگر کمی انصاف داشتیم الان باید از خجالت سکوت می کردیم .

  • دوست عزيز، سلام
   اينكه برادران افغان در ايران به چه كارهايي مشغولند، يك بحث است و گرايشات آنان بحث ديگر.
   اولاً بسياري از آنان كه به قول شما به پست ترين مشاغل مشغولند، به جهت مهاجرت غير قانوني است.
   ثانياً با كمترين دستمزد كار نمي كنند؛ بد نيست به محل هايي كه آنان كار مي كنند، برويد و سراغي از حقوق آنان بگيريد و با معادل حقوق يك ايراني بسنجيد؛ البته اين بيشتر دريافت كردن، به جهت بهتر كار كردن است، نه چيز ديگر و اين هم طبيعي است، زيرا در غير محيط خود زندگي مي كند و مجبور است رضايت طرف مقابل را كسب كند، همانگونه كه يك ايراني در خارج ايران چنين است. بد نيست سري به وضعيت ايرانيان خارج از كشور بيندازيد؛ اولاً همه دكتر و مهندس و … نيستند و بسياري هم كه حتي براي درس خواندن رفته اند با چه خفتي كارهاي آن چناني مي كنند تا هزينه تحصيل و زندگيشان بگذرد. دوماً برخورد بسياري از ايرانيان خارج از كشور از تحصيل و … محرومند ولي افغانيان ايران همسان ايرانيان مشغول به تحصيلند.
   اين هم لازم است بدانيد كه بسياري از افغانيان ايران هستند كه درآمدهاي بالايي دارند.
   از همه اينها كه بگذريم، اولاً اين خبر صرف ايران نيست، ثانياً بسياري از افغانيان و … هستند كه با بدترين وضع زندگي مي كنند، ولي حاضر به دين فروشي نمي شوند.

 3. با برخی نظرات شما موافقم و با برخی نه.موافقم که منظور شما فقط ایران نبود و ضمنا بیشتر هدفتان نشان دادن سوء استفاده این فرقه ها در همه جای جهان است،ولی اینکه گفتید به وضع خارجی های کشورهای دیگر هم نگاه بیندازید، دفاع درستی نیست. کشور ما را نباید با سایر کشورها مقایسه کنید.در کشور اسلامی که به خاطر شعار های انسان دوستانه آن هزاران هزار شهید تقدیم شده،باید به قدری عدالت اجتماعی باشد که حتی کافر مسلمان شود نه اینکه مسلمان از فقر دین فروشی کند… ولی به هر حال ازشما ممنونم که حرفهای مرا بدون سانسور در سایت قرار دادید.این خود نقطه امیدی است.خسته نباشیدو با آرزوی موفقیت.

  • دوست عزيز، سلام
   آن كه شهد ايمان را چشيده باشد، به خاطر فقر دين فروشي نمي كند؛ البته اين به معناي ترويج فقر نيست؛ بر اساس تعاليم اسلامي، همه انسانها با هم برابرند و بايد به صورت مساوي از منابع الهي بهره مند شوند و بيت المال مسلمين هم بايد به صورت مساوي تقسيم شود؛ هر چند خداي سبحان بر اساس صلاحديد خود، بهره برخي را بيشتر از ديگران قرار داده است…

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*