نقش بهائيت در مذاكرات هسته‌اي ايران و ۱+۵

مصطفی افضلی فرد نماینده مردم اردیبل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با حضور در مجمع عمومی بسیج شهرستان اردبیل که شب گذشته در سالن ولایت اردبیل برگزار شد اظهار کرد: بسیج بزرگداشت همه نیکی‌ها و مجاهدت‌های شهداست.

این نماینده مردم اردبیل در ادامه به مذاکرات هسته‌ای کشورمان اشاره کرد و گفت: اختلاف‌های بر سر اعداد، ارقام و حجم غنی‌سازی جدی و محسوس است. وی گفت: طرف مقابل صراحتاً خواستار به رسمیت شناختن فرقه ضاله بهائیت و محدودیت در سانتریفیوژها بوده و عدول از خطوط قرمز تعیین شده را خواستارند که به هیچ عنوان هم قابل قبول نیست.(۱)

اين در حالي است كه فرقه بهائيت خود را غير سياسي مي‌داند و عدم مداخله در سياست را به عنوان يكي از تعاليم دوازده‌گانه خود معرفي مي‌كند و عبدالبهاء نيز ملاك بهائي بودن را عدم مداخله در سياست مي‌داند: «ميزان بهائي بودن و نبودن اين است که هر کس در امور سياسيه مداخله کند وخارج از وظيفه خويش حرفي زند و يا حرکتي نمايد همين برهان کافي است که بهائي نيست. دليل ديگر نمي‌خواهد.»(۲)

اگر بهائيت واقعاً يك فرقه سياسي نيست، چرا با وجود جنايات اسرائيل و هم پيمانانش هيچ قطعنامه‌اي عليه آنان صادر نمي‌شود؛ ولي پيوسته يا از طريق سازمان ملل يا تحريم‌هاي حقوق بشري يا حتي در گفتگوهايي هسته اي درباره فعاليت گروهك بهائيت، به ايران فشار آورده مي‌شود.

پانوشت:
۱. فرقه نيوز
۲. مجله: «اخبار امري»، ارگان رسمي بهائيان، ايران شماره ۵، دي ۱۳۲۵هـ.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*